Deniz Yağlarında Üstün Kalite ve Performans: AKSOIL

Deniz Yağlarında Üstün Kalite ve Performans: AKSOIL

ALKİM’in Tecrübe ve Uzmanlığı Mavi Sularda

Motor yağları, endüstriyel yağlar, proses yağları, gresler ve antifrizler gibi her türlü yağlayıcı ürünü portföyünde bulunduran ALKİM, son yıllarda deniz yağlarına yaptığı yatırımla adından söz ettiriyor.

2017’de kurulan ve dünyanın ikmal yapılabilen tüm limanlarında gemilere yakıt ve yağ ikmali yapan Westbunker’le iş birliğine giderek erişim gücünü artıran ALKİM, AKSOIL markasını mavi sulara yazmayı başardı.

İstanbul Tuzla Kimyacılar Sanayi Sitesi’nde 12 bin metrekare alan üzerinde faaliyet gösteren ALKİM Petrokimya, 300’den fazla ürün çeşidi ve yıllık 109 bin ton üretim kapasitesiyle madeni yağ sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alıyor.

AKSOIL markasıyla Asya, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere 7 kıtada 100’den fazla ülkeye ihracat yapan şirket; üstün performanslı nitelikli ürünleri, hizmet kalitesi ve 7/24 hızlı sevkiyatıyla sektöre güven veriyor.

Bünyesindeki araç filosu ve deniz botlarıyla Türkiye limanlarına ve İstanbul demir bölgesindeki gemilere yıllık 4000 tonun üzerinde yağ ikmali yapan Westbunker, 450 tonluk 3 tankeri (Bunker Barge) ile de 20.000 tonun üzerinde akaryakıt ikmali sağlıyor. Şirketin 60’tan fazla kara tankeri de dökme ürünlerin sorunsuz teslimatı için çalışıyor.

Westbunker iş birliğiyle Türkiye’deki ikmal gücünü daha hızlı ve etkin hâle getiren ALKİM, kalitesi ve performansı kanıtlanmış AKSOIL markasını öncelikle Karadeniz ve Akdeniz’e kıyısı olan ülkelere, daha sonra da Avrupa’daki tüm limanlara ulaştırmayı hedefliyor.

 wx=

Büyüyen Pazar: Deniz Yağları

Üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye, dünya çapında bilinen ve ticaret merkezi olarak görülen önemli limanlara sahip.

Asya ve Avrupa kıtaları ile Karadeniz ve Akdeniz’i birbirine bağlayan İstanbul, ikmal noktası olarak dünyanın ilk 10 limanı arasında yer alıyor. Yılda 41 binden fazla geminin geçtiği İstanbul Boğazı’nın yanı sıra; İzmit, Aliağa, İskenderun ve Mersin limanlarımız ile Tuzla ve Yalova’daki tersanelerimiz de her yıl on binlerce yük gemisine hizmet veriyor.

Turizm ve balıkçılık faaliyetleriyle birlikte düşünüldüğünde Türkiye, denizcilik alanında çok geniş ve hareketli bir pazara sahip. Bu nedenle madeni yağ sektörü içerisinde deniz yağları mevcut payı ve büyüme potansiyeliyle dikkat çekiyor.

Deniz Yağlarında Üstün Performans: AKSOIL

ALKİM Petrokimya her geçen gün büyüyen deniz yağları pazarına geniş bir ürün portföyü sunuyor.

AKSOIL markasıyla gemilerin her aksamında kullanımına yönelik ürünler hazırlayan şirket, yurtiçinde ve yurtdışında hızlı ve etkin bir tedarik gücüne sahip. Gemilerin ana makina, şaft yatakları, pervane şaftı, yardımcı dizel makinaları, hava kompresörleri, vinçleri, ambar kapakları, pervaneleri, dümen dişlileri ve halat ırgatları gibi kritik ekipmanları AKSOIL kalitesiyle üstün performansta çalışıyor.

AKSOIL’in deniz yağları ürün gamında; trunk piston gemi makine yağları, crosshead tipi gemi makine yağları, 2 zamanlı ve 4 zamanlı motor yağları, mineral ve sentetik içerikli kompresör yağları, türbin yağları, hidrolik sistem yağları, silindir ve redüktör yağları, endüstriyel dişli yağları, ısı transfer yağları, bio gresler ve bio yağlar gibi 100’den fazla ürün bulunuyor.

ALKİM, müşteri memnuniyetini sağlamak için ikmallediği tüm gemilerden kullanılmış yağ numuneleri alıyor. Numuneler şirketin laboratuvarlarında kontrol edilip yorumlanarak müşterilerle paylaşılıyor.

 wx=

Çevreye Duyarlı, Yenilikçi Ürünler

ALKİM’in gelişmiş üretim teknolojisinin ürünü olan AKSOIL Marine Yağları, şirketin entegre kalite yönetim sistemine uygun olarak belgelenen tesisleri ve TÜRKAK’ın TS EN ISO/IEC17025 Akreditasyon denetiminden geçen laboratuvarında üretiliyor. Ham madde kabulünden nihai ürüne kadar üretim sürecinin her aşaması uzman ve tecrübeli ekiplerle yürütülüyor.

ALKİM Petrokimya, ÜR-GE ve AR-GE çalışmalarıyla da sektörün ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeye, yeni ürün formülleri geliştirmeye ve mevcut ürünlerin performansını arttıran yenilikçi çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Bu kapsamda şirket, gemilerin düşük sülfürlü yakıta geçmesiyle gerekli AR-GE çalışmalarını yaparak mevcut portföyünü güncelledi. Yağlamanın gerektiği ancak çevre açısından doğrudan risk oluşturan sızıntı veya kazara dökülmelerin muhtemel olduğu uygulamalar için çevresel kabul edilebilir yağlayıcı (EAL – environmentally acceptable lubricants) kullanımının önerilmesi üzerine AKSOIL, “BIO Serisi” ürünlerini pazara sunarak çevreye duyarlılığını gösterdi.

Stratejik İş Birliği, Geniş Ürün Gamı

ALKİM Petrokimya ham madde tedarikini yurtdışından kendisi sağladığı için rekabetçi fiyatlarıyla da öne çıkıyor. Deniz yağlarındaki tecrübe ve uzmanlığını  üstün kalite ve performansla birleştiren şirket, dünyadaki tüm limanlarda ikmal kabiliyetine ulaşmayı hedefliyor. Gemilerin kritik aksamlarına yönelik geniş ürün gamıyla her geçen gün daha fazla tercih edilen AKSOIL, Westbunker ile gittiği stratejik iş birliğiyle de tedarik hızını  ve gücünü artırıyor.

 wx=

Gemi Üzeri Kullanım Şeması

9.05.2023 13:40:00

Ürün İnceleme - Son Eklenen Haberler

CONDAT’tan Endüstriyel Yağlarda Ekolojik Tasarımlı Ürünler

CONDAT’tan Endüstriyel Yağlarda Ekolojik Tasarımlı Ürünler

Endüstriyel yağlarda farklı pazarların ihtiyaçlarına uygun geniş bir ürün yelpazesi sunan CONDAT, özellikle yangına dayanıklı hidrolik yağları ile ...

5.09.2023 11:00:00
Deniz Yağlarında Üstün Kalite ve Performans: AKSOIL

Deniz Yağlarında Üstün Kalite ve Performans: AKSOIL

ALKİM’in Tecrübe ve Uzmanlığı Mavi Sularda Motor yağları, endüstriyel yağlar, proses yağları, gresler ve antifrizler gibi her türlü yağlayıcı ...

9.05.2023 13:40:00
Yerli İHA’ya Yerli Motor Yağı

Yerli İHA’ya Yerli Motor Yağı

Madeni yağ ve gres üreticisi Koçak Speedol, TEI tarafından onaylanan ilk yerli motor yağı Speedol Aero Ultra Diesel S170 ile fark yaratıyor. Savunma ve havacılıkta ...

3.11.2022 15:00:00
TotalEnergies Ustaya Özel uygulaması, sunduğu benzersiz deneyim ile ödül aldı

TotalEnergies Ustaya Özel uygulaması, sunduğu benzersiz deneyim ile ödül aldı

Türkiye’de 30 yılı aşkın süredir madeni yağ üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren TotalEnergies Turkey Pazarlama, “Ustaya ...

31.12.2021 12:18:00
Tekstil örgü yağlarında performans kriterleri ve ham madde seçimi

Tekstil örgü yağlarında performans kriterleri ve ham madde seçimi

Tayfun Yılmaz Genel Müdür / Yüksek Mühendis Vario Mühendislik ve Üretim Teknolojileri A.Ş.   Örme olgusunun M.Ö. 5. ve 6. ...

1.09.2021 15:10:00
Castrol’ün karbon-nötr motor yağına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan ödül

Castrol’ün karbon-nötr motor yağına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan ödül

Castrol, ‘dünyanın ilk karbon-nötr motor yağı’ olma özelliği taşıyan ürünleri ile 7 Haziran 2021 tarihinde 4. Türkiye Enerji ve Doğal ...

4.07.2021 12:57:00
Alüminyum kompleks gresinde üstün davranış

Alüminyum kompleks gresinde üstün davranış

Nynas’ın gres uzmanları, çeşitliliği artırmak ve lityum hidroksit bazlı kıvamlaştırıcılardan uzaklaşmak isteyen gres üreticilerini desteklemek amacıyla, ...

30.04.2021 11:56:00
Nynas, 22 cSt talebi karşısında NYNAS® BT 22 ürününü geliştirdi

Nynas, 22 cSt talebi karşısında NYNAS® BT 22 ürününü geliştirdi

22 cSt viskozitesinin çokça tercih edildiği bir pazarda müşteriler, bu popüler baz yağ sınıfına yönelik ihtiyaçlarını karşılama konusunda ...

3.03.2021 11:37:00
Shell 1950’den bu yana Scuderia Ferrari için çözümler geliştiriyor

Shell 1950’den bu yana Scuderia Ferrari için çözümler geliştiriyor

70 yılı aşkın süredir Scuderia Ferrari’nin ‘İnovasyon Ortağı’ olan Shell, farklılaştırılmış yakıtı Shell V-Power ve PurePlus Teknolojisi ile üretilen ...

31.12.2020 12:06:00
Gıda endüstrisi yağları için ürün seçimi

Gıda endüstrisi yağları için ürün seçimi

Gıda endüstrisinde yağlayıcıların kullanımı hijyen riski taşır ve gıdalara herhangi bir bulaşma ciddi sonuçlar doğurabilir, yüksek maliyet doğuracak ...

8.07.2020 10:44:00