İhracatın Yerli Yıldızı REXOIL İş Ortaklarına Güven Veriyor

İhracatın Yerli Yıldızı REXOIL İş Ortaklarına Güven Veriyor

İstanbul Tuzla Birlik Organize Sanayi Bölgesi’nde 10.000 m2 arazi üzerine kurulu 15.000 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren Rexoil; yıllık 70 bin ton üretim kapasitesi, üstün proses teknolojisi ve geniş ürün yelpazesiyle madeni yağ sektörünün “amiral gemisi” olarak tanımlanıyor.

Madeni yağ ihracatında 7 yıldır ilk 5’e girerek rekor kıran ve istikrarlı başarısıyla İKMİB tarafından verilen “İhracatın Yıldızı” ödülünü üst üste kazanan Rexoil, küresel şirketler arasında Türk bayrağını gururla dalgalandırıyor.

Rexoil, global tüketici standartları ve yasal gereklilikleri karşılayan yüksek kaliteli ve üstün performanslı ürünleriyle pazara hâkim. Operasyon verimliliği, geniş bayii – servis ağı ve nitelikli insan kaynağı sayesinde pazarın her noktasına doğru zamanda, doğru miktarda, doğru ürünü ulaştıran şirket, benimsediği müşteri memnuniyeti yaklaşımıyla iş ortaklarına ve paydaşlarına güven veriyor.

İç Pazarda Derinleşme, Dış Pazarda Genişleme

2000’li yılların başından beri Aktaş Group bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Rexoil, lojistik gücü ve dağıtım imkânları sayesinde uluslararası platformda marka bilinirliğini ve erişim yeteneğini her geçen gün daha da artırdı. Hâlihazırda 5 kıtada 100’den fazla ülkeye ihracat yapan şirket; dış pazarda yükselen grafiği ve deneyimiyle Türk ekonomisine güç katıyor.

Yüksek ve Esnek Üretim Kapasitesine Sahip Üretim Üssü

Rexoil’in geniş ürün yelpazesi madeni yağ sektörünün neredeyse tüm segmentlerine hitap ediyor. 500’e yakın ürün reçetesi üzerinde çalışan şirketin; farklı boyutlarda ambalaj, bidon, teneke, varil ve IBC olarak yılda yaklaşık 70 bin ton üretim – dolum kapasitesi bulunuyor. Şirket; mineral, yarı sentetik ve tam sentetik ürün gamı ile otomotiv yağları, endüstriyel yağlar, proses yağları, gresler, deniz yağları ve antifiriz pazarına üstün kaliteli ve yüksek performanslı ürünler sunuyor.

ARGE ve ÜRGE Yatırımlarıyla Katma Değer Yaratıyor

Rexoil’in Türkak akreditasyonuna sahip laboratuvarı, teknik ekipman parkuru ve gelişmiş test analiz kapasitesiyle göz dolduruyor. Proses otomasyonu (Endüstri 4.0), üretim ve dolum hatlarının tam otomasyonu gibi sahip olduğu modern ve çağdaş imkânlarla tüketici ve çalışanlarına hizmet veren laboratuvar, uluslararası standartlarda sonuçlar üretmeyi başarıyor. Laboratuvarda gerçekleşen ARGE ve ÜRGE çalışmaları sektörün katma değerli ürün ve bilgi ihtiyacını karşılarken Rexoil’e de rekabet avantajı sağlıyor.

Pusula: BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları

Rexoil; ekonomi, çevre ve toplum odaklı bütüncül yaklaşımıyla BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları pusulasında yol alıyor. Sürdürülebilir üretim, performans, rekabet edebilir fiyat politikası ve ürün / hizmet kalitesi, optimize edilmiş proses alt yapısı, pazarın beklentilerini kucaklayan ürün yelpazesi, sektörel normları karşılayan teknolojisi ve ekonomik dalgalanmalara göğüs gerebilecek finansal gücüyle madeni yağ pazarında fark yaratan şirket, çalışma stratejisini 5 temel değer üzerine şekillendiriyor:

 1. Mükemmellik
  Sürekli gelişim döngüsü, bilgi ve teknolojinin tüm üretim sürecine yayılması, denetim ve kontrolle hata ve kayıpların önlenmesi
 2. Emniyet
  Her aşamada personel ve proses emniyetinin sağlanması, etkin risk yönetimiyle kriz senaryolarına önleyici tedbirlerin alınması
 3. Takım Ruhu
  Tüm paydaşları ve çalışanlarıyla hedef ve başarı odaklı çalışmak, etkin iç iletişim, katılımcı ve paylaşımcı çalışma kültürü
 4. Saygı
  İnsana – çevreye saygı, yasalara – standartlara uyum, ayrım yapmamak, farklı bakış açısı ve fikirleri dikkate almak
 5. Cesaret
  Yeniliklere ve atılımlara açık olmak, doğruyu savunmak, kurallardan ödün vermemek

 wx=

Fabrika Müdürü Yakup Yavuz: "Takım Ruhuyla Sektörel Beklentileri Karşılıyor, Pazara Yön Veriyoruz"

“İş sağlığı ve güvenliği, sürdürülebilirlik, karbon ayak izi, döngüsel ekonomiye geçiş, yeşil – dijital dönüşüm gibi konularda kamu otoriteleri, üniversiteler ve akademisyenlerle ortak çalışmalar yaparak tesisimizi çağın gereklerine uygun halde işletiyoruz. Markamızın bu konularda lider pozisyonda konumlanması için çok deneyimli, akademik kariyer yapmış uzman takım arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Özellikle çevreci ürün reçeteleri ve katık paketlerinin tasarımı konularını
yakından takip ediyoruz.

Üretim sürecimizde sıfır iş kazası, sıfır kalite şikâyeti, sıfır atık yaklaşımlarımızdan taviz vermiyoruz. Üretimde üstün kalite ve maksimum verimlilik stratejimizle tüm paydaşlarımıza katma değer sağlarken iş ortaklarımızda beklentilerin ötesinde memnuniyet yaratıyoruz. Tedarikçi – üretici – müşteri üçgeninde sektörel ihtiyaç ve beklentileri çok iyi bilen liyakatli kadrolarla çalışıyor, üstümüze düşen görevi en iyi şekilde yerine getiriyoruz.

Uzun soluklu, sürdürülebilir iş ortaklıklarımızı “kazan – kazan felsefesi” ile sürekli geliştiriyoruz. Tedarikçilerimiz, taşeronlarımız ve müşterilerimiz ile yaşadığımız dünyayı daha yaşanabilir ve geleceğe taşınabilir bir yer yapmak adına ortak projeler yürütüyoruz. Nitelikli iş gücümüzü takım ruhuyla ortak amaç ve hedeflerde birleştirerek pazara yön veren bir marka olmanın gururunu yaşıyoruz.”

 wx=

Satınalma Müdürü Bayram Bayramlı: "Ürün Kalitemizdeki Mükemmelliğin Sırrı Güçlü ve Stratejik İş Birliklerimiz"

“Satın alma stratejimiz, Rexoil’in ARGE laboratuvarında gerçekleştirilen faaliyetlerin temel taşıdır. Üstün kaliteli madeni yağ teknolojisinde yüzlerce çeşit ürün geliştirmemiz, sektördeki son trendleri ve teknolojik yenilikleri sürekli takip eden bir yaklaşım gerektirir. Bu süreçte, ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilirliğimizi artırmak için dünya çapında tedarikçilerle güçlü ve stratejik işbirlikleri kuruyoruz.

İş birliklerimiz ve stratejik ortaklıklarımız, Rexoil’in sektördeki yenilikçi ve lider konumunu pekiştirmek için hayati önem taşır. Paydaşlarımızla olan güçlü ilişkiler, bilgi alışverişi ve ortak gelişim projeleri sayesinde, madeni yağ sektöründe öncü uygulamaları hayata geçiriyor ve müşterilerimize daha değerli çözümler sunuyoruz. Satın alma departmanı olarak, şirketin genel başarısına ve sektördeki liderliğine katkıda bulunmak için tutkuyla çalışmaya devam ediyoruz.

Sürdürülebilirlik ve çevre dostu uygulamalar, satın alma kararlarımızda önemli bir rol oynuyor. Rexoil olarak, çevreye duyarlı tedarik zinciri yönetimi uygulamalarını benimseyerek, yeşil enerji kaynaklarından ve yenilenebilir malzemelerden yararlanma yönünde adımlar atmaktayız. Bu yaklaşım, şirketimizin çevresel ayak izini azaltmaya ve sürdürülebilir büyüme hedeflerimize ulaşmaya Rexoil Fabrika Müdürü yönelik taahhüdümüzü yansıtmaktadır.”

 wx=

Laboratuvar Müdürü Deniz Atav: "Çevre Dostu ve Yüksek Teknoloji Ürünler Geliştirmek İçin Çalışıyoruz"

“20’nin üzerinde laboratuvar cihazımız, uzman teknik kadromuz, ulusal ve uluslararası akreditasyonu olan 9 test metodumuzla madeni yağ sektörünün en yenilikçi ve gelişmiş ARGE ve laboratuvar merkezlerinden biriyiz. Akredite labaratuvarımızda tüm sektöre analiz hizmeti sunuyor; uluslararası geçerliliği olan sonuçlar üretiyoruz. Sürdürülebilir çevre politikalarını göz önünde tutarak motor ömrünü uzatan ve enerji tasarrufu sağlayan ürünlere odaklanıyor ve bu alanda ARGE çalışmaları yürütüyoruz.

Rexoil bünyesinde, motor yağı ve endüstriyel alanda geniş ürün yelpazemizi ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak üretiyoruz. Mercedes-Benz, Volkswagen ve Volvo gibi otomotiv devleri tarafından OEM onaylarımızın yanı sıra, dünya genelinde ACEA standartlarına uygun ürettim taahhüdümüz bulunuyor.

Rexoil’in geniş ürün portföyünden gelen gücünü kullanarak sürekli gelişen katık teknolojilerini ulusal ve uluslararası yayınlar, toplantılar, paneller ve ziyaretlerle yakından takip ediyor, tedarikçilerle ortak çalışmalar yürütüyoruz. Rexoil olarak ürün kalitemiz, taahhütlerimiz ve sertifikasyonlarımızla uluslararası piyasalarda tercih edilen bir markayız. Müşteri talep beklentilerini göz önüne alarak pazarın ihtiyaçlarına uygun en iyi ürünleri ortaya çıkarmak için çalışıyor, hedeflerimizi otomotiv teknolojisi ile motor yağlarının eş zamanlı gelişimine paralel olarak belirliyoruz.”

 wx=

Kalite ve SEÇ-G Müdürü Sinem Akdemir:  "Kalite ve Akreditasyon Gerekliliklerini Üretim Sürecinin Her Aşamasında Titizlikle Uyguluyoruz"

“Rexoil olarak; ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 ve ISO 17025 standartlarına ve TÜRKAK’ın uluslararası geçerliliği bulunan kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği ve laboratuvar yönetim sistemleri akreditasyonuna sahibiz. Kurduğumuz kalite sistemimizle ürünlerimizin standartlara ve yasal mevzuata uygun üretilmesini ve müşterilerimize sunulmasını güvence altına alıyoruz.

Hammadde tedarik, depolama, üretim, sevkiyat ve satış sonrası hizmetler gibi tüm süreçlerde işleyen bir kalite yaklaşımımız var. Üretim sürecimizin tamamında ve tedarikçilerimizle yürüttüğümüz ortak çalışmalarda ürünlerimizin güvenilir bir şekilde kullanılabileceğini, müşteri beklentisi karşılayacağını ve alınan hizmetlerin gelecekte de aynı düzeyde olacağını garanti ediyoruz.

Çalışmalarımız esnasında ortaya çıkabilecek iş sağlığı ve güvenliği risklerini önceden değerlendirip etkin tedbirler alıyor, uygulamaları düzenli olarak denetliyoruz. Tesisimizde gerçekleşen ya da gerçekleşmesi planlanan tüm çalışmalarımızda çevresel etkileri önceden planlayıp değerlendirerek çalışmalarımızı yürütüyor, çevre ile ilgili yasal mevzuata uyum samimiyetle uyum sağlıyoruz. Atığımızı azaltacak ya da minimum atık oluşturacak prosesleri uyguluyor, atıklarımızı kaynağında ayrıştırıp lisanslı geri dönüşüm veya bertaraf firmalarına teslim ederek yıllık atık miktarlarımız kayıt altına alıyoruz. Yetkilendirilmiş firmalara gaz emisyon ölçümlerimizi ve atık su analizlerimizi yaptırarak izin verilen değerlerin altında olduğumuzu belgelendiriyoruz.”

Katkıda Bulunanlar:

Yakup Yavuz – Fabrika Müdürü

Kimyager. Madeni yağ sektöründe 32 yıllık tecrübesi bulunuyor. Kariyerine Petrol Ofisi’nde başladı, BP – Castrol bünyesinde çeşitli görev ve sorumluluklar üstlendi. İngiltere – Londra merkezli uluslararası bir MBA programında Tedarik Zinciri Yönetimi ve Liderlik konulu bir eğitim aldı. Rexoil’de Fabrika Müdürü olarak kariyerine devam eden Yavuz, “Tedarikçini değiştir değil; tedarikçini geliştir” mottosuyla çalışmalarına devam ediyor.

Bayram Bayramlı - Satınalma Müdürü

Makine Mühendisi. Bakü Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden aldığı eğitim ve akaryakıt sektöründe edindiği çeşitli deneyimlerin ardından 15 yılı aşkın süredir Rexoil’de kariyer yapıyor. Satınalma Müdürü olarak sadece maliyetleri düşürmek ve verimliliği artırmakla kalmıyor, aynı zamanda Rexoil'in müşteri odaklı hizmet anlayışının, dinamik satış ekibinin, geniş bayi ağının ve sağlam operasyonel yapılarının güçlenmesine katkı sağlıyor.

Deniz Atav - Laboratuvar Müdürü

Çukurova Üniversitesi Kimya Bölümünü birincilikle tamamladı. Fizikokimya Anabilim Dalı yüksek lisans mezunu. Üretim Planlama ve Prosesleri, Kalite Kontrol ve Entegre Yönetim Sistemleri konusunda 12 yıllık sektör tecrübesi bulunuyor. Aynı zamanda C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olan Atav, 4 yıldır Rexoil’de yöneticilik yapıyor.

Sinem Akdemir - Kalite ve SEÇ-G Müdürü

Kimya Mühendisi. İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü yüksek lisans mezunu. Madeni yağ sektöründe 12 yıllık tecrübesi bulunuyor. 10 yıldır Reksoil bünyesinde görev yapıyor. Kalite kontrol çalışmaları, sağlık, emniyet ve çevre yönetim sistemlerinin kurulması ve yönetilmesinde baş sorumlu. KKDİK uyarınca Kimyasal Güvenlik Raporu’nu hazırlamaya yetkili.

20.05.2024 17:14:00

Tesis İnceleme - Son Eklenen Haberler

İhracatın Yerli Yıldızı REXOIL İş Ortaklarına Güven Veriyor

İhracatın Yerli Yıldızı REXOIL İş Ortaklarına Güven Veriyor

İstanbul Tuzla Birlik Organize Sanayi Bölgesi’nde 10.000 m2 arazi üzerine kurulu 15.000 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren Rexoil; yıllık 70 bin ton ...

20.05.2024 17:14:00
Petrol Ofisi’nden Cumhuriyetimizin 100. Yılına Armağan

Petrol Ofisi’nden Cumhuriyetimizin 100. Yılına Armağan

Petrol Ofisi Grubu, Kocaeli - Derince’deki madeni yağ fabrikasının yıllık üretim kapasitesini iki katına çıkaran dev yatırımını hizmete açtı. ...

31.10.2023 10:00:00
Endüstriyel Yağların Sektör Lideri Petroyağ’dan Globalleşme Yolunda Güçlü Adımlar

Endüstriyel Yağların Sektör Lideri Petroyağ’dan Globalleşme Yolunda Güçlü Adımlar

Türkiye’nin önde gelen endüstriyel madeni yağ tedarikçisi Petroyağ, 1993’te başladığı faaliyetlerini grup şirketi olarak yeniden yapılandırdı. ...

29.08.2023 10:30:00
Özerşah Dünyayla Rekabet Ediyor

Özerşah Dünyayla Rekabet Ediyor

  1998 yılında öz kaynaklarla kurulan Özerşah, Türkiye’nin yerli üretim heyecanıyla büyüdü ve etkileyici bir başarı hikâyesine ...

12.06.2023 14:30:00
Türkiye’nin Teknoloji Üssü: POTEM

Türkiye’nin Teknoloji Üssü: POTEM

Yaklaşık 1200 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi (POTEM), hacim ve kapsam bakımından Türkiye’nin en büyük, dünyanın ...

9.05.2023 17:00:00
İleri Dönüşüm, İyiye Dönüşüm: TAYRAŞ Baz Yağ Rafinerisi

İleri Dönüşüm, İyiye Dönüşüm: TAYRAŞ Baz Yağ Rafinerisi

Türkiye’nin Hidro-İşlem Teknolojisiyle Atık Madeni Yağlardan Yüksek Kalitede Baz Yağ Üretilebilen İlk ve Tek Tesisi: TAYRAŞ Baz Yağ Rafinerisi   Yıllık ...

6.03.2023 14:00:00
Belgin Madeni Yağlar, Yüksek Katma Değerli Üretimle Büyümeyi Hedefliyor

Belgin Madeni Yağlar, Yüksek Katma Değerli Üretimle Büyümeyi Hedefliyor

Belgin Madeni Yağlar Genel Müdürü Bülent Araslı:“Hedefimiz Yüksek Katma Değerli Sürdürülebilir ...

10.01.2023 17:00:00
Madeni yağ sektöründe dijital dönüşümün başarılı örneği: Lubrico

Madeni yağ sektöründe dijital dönüşümün başarılı örneği: Lubrico

Türkiye madeni yağ sektörüne neredeyse yarım asırdır yön veren Lubrico Petrokimya A.Ş., 44. yılında da endüstrinin nabzını tutan ...

12.08.2022 15:50:00
Yağ analizlerinde maliyet ve zaman avantajı nasıl sağlanır?

Yağ analizlerinde maliyet ve zaman avantajı nasıl sağlanır?

Kullanılmış yağ analizleri ile ekipman arızalarının önüne geçmek, olası maliyet kalemlerini öngörebilmek, satın alma ve tedarik planlamalarında daha ...

1.03.2022 12:39:00
Elektrikli araçlara geçiş, otomotiv greslerinin geleceğini nasıl etkileyecek?

Elektrikli araçlara geçiş, otomotiv greslerinin geleceğini nasıl etkileyecek?

Dr. Gareth Fish   Farklı türlerde yağlama gresleri binek otomobillerde çok sayıda uygulamada uzun süredir kullanılıyor. Ancak elektrikli araçlara ...

1.09.2021 14:57:00