Karar Vermeden Önce Bir Bilene Sorun

Karar Vermeden Önce Bir Bilene Sorun

Yatırım, ürün lansmanı, dış ticaret gibi stratejik kararlardan önce doğru veri, analiz ve raporlara ihtiyaç duyarız. Rakiplerimizin attığı adımlardan haberdar olmak, dünyadaki sektörel gelişmeleri izlemek isabetli kararlar almanın olmazsa olmazıdır.

Olyslager, 70 yılı aşan bilgisi ve tecrübesiyle size yalnızca doğru veri sunmakla kalmıyor, aynı zamanda özel çözümler de üretiyor. Olyslager’ın Başkanı ve CEO Harald Oosting ile şirketinin madeni yağ sektörüne sunduğu hizmetler hakkında konuştuk.

Olyslager markası hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

2020 yılında 70. yaşını kutlayan Olyslager, başarılı bir geçmişe sahip. Her şey, 1950 yılında kurucumuz Piet Olyslager sayesinde başladı. Piet Olyslager, otomotiv endüstrisine büyük bir tutkuyla bağlıydı. Muhteşem çizim yetenekleri vardı ve bu yeteneklerini kullanarak motor kılavuzları ve bunlarla ilişkili el kitapları yayımlamaya başladı.

Piet Olyslager çok geçmeden Bugatti ve Talbot tasarım ekibinin bir parçası haline geldi ve OEM’lerden teknik bilgiler toplamaya devam etti. Olyslager, 1960’larda teknik bilgi açısından bir referans haline geldi ve petrol şirketleri için ilk madeni yağ tablolarını hazırladı.

Piet Olyslager’ın muhteşem çizimleri hala ofisimizin duvarlarında asılıdır. Olyslager arşivi, 1909’da üretilen T-Ford’a kadar uzanan kılavuzlarla birlikte hala varlığını sürdürüyor ve dünyanın en büyük otomotiv külliyatı arasında yer alıyor. Piet Olyslager, şirketinin madeni yağ veri endüstrisinde dünya lideri olarak neler başardığını görse gurur duyardı.

Olyslager’ın faaliyet konusu hakkında bilgi verir misiniz?

Olyslager, 1950’den bu yana uluslararası petrol endüstrisinde pazar lideri olarak faaliyet gösteren ve “Hangi yağ nerede kullanılmalı?” sorusuna cevap veren madeni yağ veri çözümleriyle dünya çapında 175’ten fazla yağ markası ve distribütöre hizmet veren bir veri sağlayıcısıdır. Şirketleri ürün optimizasyonu ve dağıtım kanalları tercihi gibi stratejik kararlar için bilgilerle destekleyen Olyslager’ın ürün ve hizmetlerini, neredeyse madeni yağ endüstrisindeki tüm şirketler kullanmaktadır.

Olyslager, müşterilerinin doğru yağ seçimine ve ürün hatlarını OEM spesifikasyonlarıyla uyumlu hâle getirmelerine yardımcı olan teknik bilgiler sağlar. Ayrıca veri odaklı bir zekâ olarak müşterilerinin etkili pazar operasyonları geliştirebilmesine yönelik çözümler sunar. Olyslager’ın sunduğu hizmetlerin temelini, LIS (Yağlama Bilgi Sistemi) adlı veri tabanı oluşturur.

 wx=

Olyslager’ın ünü neye dayanıyor?

Madeni yağ üreticilerine, pazarlamacılara ve kullanıcılara kapsamlı teknik veri ve danışmanlık hizmetleri sağlayan Olyslager, madeni yağ endüstrisindeki uzmanlığı ile biliniyor. Şirket, kapsamlı bilgisi ve çözümleriyle sektörümüzde güvenilir bir çözüm ortağı olarak görülüyor. Olyslager, veri tabanını iç görüleriyle destekleyerek müşterilerinin karar alma süreçlerini kolaylaştırmak için çaba sarf ediyor.

Şirketin temel hedefi ise fark yaratmak. Olyslager’ın DNA’sına işlemiş olan danışmanlık rolü ise müşterinin taleplerine önem göstermekle başlıyor. Bu sayede şirket, rakiplerinin imkânsız veya ulaşılamaz olarak gördüğü hedeflere ulaşabiliyor. Olyslager, müşterileriyle olan etkileşimlerinde güveni, teknik beceriyi ve kaliteyi temsil ediyor ve müşterilerinin hedeflerine ulaşmasında kolaylaştırıcı rol oynuyor.

Şirketinizin misyonu ve vizyonu nedir?

Misyonumuz, müşterilerimize doğru teknik bilgiler ve kendilerine özgü çözümler sunarak, madeni yağ sektöründeki başarılarını artırmaktır. Güvenilir verilerin, sektör iç görülerinin ve müşteriye özel hizmetlerin sağlanmasında öncü rol üstlenmek istiyoruz. Vizyonumuz ise, yağlama teknolojisinin ilerlemesine katkıda bulunmak ve sektör genelinde sürdürülebilir uygulamaları teşvik etmektir.

Olyslager’ın madeni yağ endüstrisine sunduğu önemli hizmetler neler?

  • 2.700’den fazla OEM’in yer aldığı kapsamlı madeni yağ veri tabanı LIS (Yağlama Bilgi Sistemi)
  • Dünya genelindeki neredeyse tüm yağ markalarının web sitelerinde bulunan Online Oil Advisor (Çevrimiçi Yağ Danışmanı)
  • TecDoc gibi kataloglama veri setleri
  • Yağ bilgileri ve madeni yağ içgörüsü sağlayan bir BI aracı olan Market Analyser ürün ve hizmetlerimiz arasında öne çıkıyor.

Hizmetlerinizin sağladığı avantajlar nelerdir?

Olyslager’ı tercih eden müşterilerimiz, madeni yağ endüstrisindeki 75 yıllık bilgi ve deneyimimizden faydalanıyor. Müşterilerimize doğru ve güncel OEM teknik bilgileri sağlıyoruz. Bu da onların önemli kararlar almasına ve yüksek kaliteli madeni yağlar geliştirmesine yardımcı oluyor. Tüm ürünler 35 farklı dilde sunuluyor ve OEM verileri orijinal kılavuzlarla destekleniyor. Olyslager destek ekibi çok dilli olarak çalışıyor ve farklı bölgelere hizmet veriyor.

Bize kişiye özel çözümlerinizden biraz daha bahseder misiniz?

Olyslager olarak müşterilerimizin her türlü ihtiyacını karşılamak için özel çözümler sunuyoruz. Tüm özel gereksinimlerini ve zorluklarını anlamak için onlara yakın çalışıyoruz. Bilgi – işlem uzmanlarından oluşan ekibimiz, en yeni bilgi – işlem uygulamalarını destekleyen özelleştirilmiş çözümler geliştiriyor. Bu çözümler; verimliliği, kaliteyi ve genel iş başarısını en üst düzeye çıkarmak için tasarlanıyor.

Ana referanslarını ve başarılı iş birlikleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Olyslager, madeni yağ üreticileri, katkı maddesi tedarikçileri, ekipman üreticileri ve sektör dernekleri dahil olmak üzere çeşitli endüstri paydaşlarıyla 200’den fazla başarılı iş birliği kurmuş durumda. İş ortaklıklarımızın gizliliğini önemsiyoruz. Ancak size, sektör liderleriyle yaptığımız iş birliklerinin madeni yağ teknolojisinde önemli ilerlemelere ve başarılı ürün lansmanlarına yol açtığını söyleyebiliriz.

Olyslager; madeni yağ üreticilerine, pazarlamacılara ve kullanıcılara kapsamlı teknik veri ve danışmanlık hizmetleri sağlar ve danışanlarının karar alma süreçlerini kolaylaştırır.

12.06.2023 16:30:00

Dünyadan - Son Eklenen Haberler

Lubrizol, Düşük SAPS Ağır Vasıta Yağlar için Yeni Lubrizol® CV9660 Teknolojisini Duyurdu

Lubrizol, Düşük SAPS Ağır Vasıta Yağlar için Yeni Lubrizol® CV9660 Teknolojisini Duyurdu

Taşımacılık endüstrisine yönelik katkı teknolojisinin küresel lideri Lubrizol, daha yüksek performans seviyelerini karşılayan ve aynı zamanda çoklu ...

27.05.2024 12:40:00
Mobil 1™ ve WEC Hypercar Sınıfının Öncüsü  Hertz Team JOTA’nın Resmi Ortağı Oldu

Mobil 1™ ve WEC Hypercar Sınıfının Öncüsü Hertz Team JOTA’nın Resmi Ortağı Oldu

Mobil 1™ Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda Performansın Sınırlarını Zorlayacak!   Mobil 1™, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda başarı ...

17.05.2024 15:08:00
Evonik, Tongyi Petrochemical İş Birliğiyle Madeni Yağ Endüstrisinin Sürdürülebilir Gelişimine Destek Veriyor

Evonik, Tongyi Petrochemical İş Birliğiyle Madeni Yağ Endüstrisinin Sürdürülebilir Gelişimine Destek Veriyor

Özel kimyasallar alanında dünya liderlerinden Almanya merkezli Evonik ve Çin'in önde gelen madeni yağ üreticisi Tongyi Petrochemical, madeni yağ ...

5.04.2024 17:45:00
UNITI 2024 Madeni Yağ Teknoloji Forumu İçin Geri Sayım Başladı

UNITI 2024 Madeni Yağ Teknoloji Forumu İçin Geri Sayım Başladı

Madeni yağ sektörü, 16-17 Nisan 2024 tarihleri arasında UNITI Madeni Yağ Teknoloji Forumu (UMTF) için Almanya'nın Stuttgart kentinde bir kez daha buluşacak. ...

27.03.2024 18:44:00
LIQUI MOLY Bir Milyar Euro Hedefine Emin Adımlarla İlerliyor

LIQUI MOLY Bir Milyar Euro Hedefine Emin Adımlarla İlerliyor

Alman motor yağı ve katkı maddesi üreticisi LIQUI MOLY, 2023’te satışlarını yaklaşık %15 artırarak 917 milyon Euro’ya yükseltti. Şirketin madeni yağ ve katkı ...

29.02.2024 13:40:00
Mobil 1™, 50. Yılını Geniş Kapsamlı Etkinliklerle Kutluyor

Mobil 1™, 50. Yılını Geniş Kapsamlı Etkinliklerle Kutluyor

ExxonMobil çatısı altında faaliyet gösteren, dünyanın önde gelen sentetik motor yağı markası Mobil 1™, 2024 yılı boyunca OEM, motor sporları ve diğer ...

16.02.2024 13:41:00
Pegasus, NYCO TURBONYCOIL 600’ü Seçti

Pegasus, NYCO TURBONYCOIL 600’ü Seçti

Ülkemizin önde gelen havayolu şirketlerinden Pegasus, Türkiye pazarında ADCO tarafından temsil edilen NYCO’nun ürettiği TURBONYCOIL® 600’ü ...

29.11.2023 16:30:00
LIQUI MOLY’den 8 Milyon Euro’luk Yatırım

LIQUI MOLY’den 8 Milyon Euro’luk Yatırım

LIQUI MOLY, katkı maddelerini geliştirip ürettiği Almanya’nın Ulm kentinde 8 milyon Euro’luk yeni bir yatırım yaptı. Ofis alanları ve dozaj sistemlerinin ...

29.11.2023 13:15:00
NYCO’ya Ecovadis’ten Gümüş Derece

NYCO’ya Ecovadis’ten Gümüş Derece

NYCO, dünyanın en büyük ve en güvenilir iş sürdürülebilirliği ve derecelendirme kuruluşu Ecovadis’ten gümüş derece aldığını ...

24.11.2023 10:15:00
Mobil 1™, Oracle Red Bull Racing’in 2023 Formula 1 Dünya Şampiyonası’ndaki Başarısını Destekliyor!

Mobil 1™, Oracle Red Bull Racing’in 2023 Formula 1 Dünya Şampiyonası’ndaki Başarısını Destekliyor!

Mobil 1, Formula 1’de elde ettiği deneyimleri, ürünlerine aktararak müşterilerine en yenilikçi teknolojileri sunmaya devam ediyor.   ...

13.11.2023 11:50:00