CONDAT’tan Endüstriyel Yağlarda Ekolojik Tasarımlı Ürünler

CONDAT’tan Endüstriyel Yağlarda Ekolojik Tasarımlı Ürünler

Endüstriyel yağlarda farklı pazarların ihtiyaçlarına uygun geniş bir ürün yelpazesi sunan CONDAT, özellikle yangına dayanıklı hidrolik yağları ile çelik ve alüminyum endüstrisine yönelik yüksek kaliteli ürünleriyle tanınıyor. Kullanıcılarına madeni yağ harcamalarında ve bakım maliyetlerinde tasarruf imkânı sağlayan şirket; yağ analizi, kurulum ve danışmanlık gibi hizmetleriyle de müşterilerine destek oluyor.

İklim krizi, tükenen doğal kaynaklar ve çevre kirliliği… CONDAT tüm bu global sorunlar konusunda kurumsal sosyal sorumluluğunun farkında. Şirket sosyal ve çevresel konulara yönelik inovatif çözümler üreterek müşterilerine ve ortaklarına destek vermeyi ana hedefleri arasında görüyor. CONDAT’ın on yıllar önce başlayan kurumsal sorumluluk taahhüdü; sağlam, kalıcı ve sürdürülebilir üretim ilkesiyle uyum taşıyor.

 wx=

Lubriscore®; metal işleme sıvılarından tel çekme sabunlarına, soğuk şekillendirme yağlarından hidrolik yağlara, kalıp yağlayıcılardan soğutma yağlarına, sertleştirme / soğutma sıvılarından bakım yağlarına kadar CONDAT’ın geniş bir ürün yelpazesi için geçerli.

Endüstriyel yağlayıcılar ve diğer özel ürünlerin çevresel etkisini azaltmada sektöre öncülük eden CONDAT, bundan 20 yıl kadar önce ilk biyolojik olarak parçalanabilir yağlayıcıları piyasaya sürdü. Şirket, ürünlerinin çevresel etkisini en aza indirirken performans ve kullanıcı güvenliğinden taviz vermiyor.

2010 yılından itibaren; sosyal sorumluluk ve çevre dostu üretim konusunda şirketlere kılavuzluk eden ISO 26000:2010 Standartları’na uygun çalışmaya başlayan CONDAT, 2018 yılında uluslararası ve bağımsız bir platform olan EcoVadis’e katılarak Kurumsal Sosyal Sorumluluk konusunda önemli bir adım daha attı.

Firmaları çevre, İK ve insan hakları, iş etiği ve satın alma politikası gibi 4 tema altında 21 kriter doğrultusunda değerlendiren EcoVadis, 2021 ve 2023’te CONDAT’ı platin madalya ile ödüllendirerek şirketin Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanındaki başarılarını tescilledi. CONDAT, EcoVadis’in dünyada en yüksek puan verdiği şirketler arasında ilk %1’lik dilimde yer aldı.

Lubriscore® Ekolojik Tasarımlı Ürünler İçin Öz Puanlama Sistemi

CONDAT, 2020 yılında önemli bir yeniliğe imza atarak Lubriscore® sistemini kurdu. Sistem hakkında sorularımızı yanıtlayan CONDAT Endüstri Pazar Müdürü Franck Dufresne; Lubriscore®’un, ürünlerin yaşam döngüsü ve çevreci niteliği konusunda müşterileri şeffaf şekilde bilgilendiren bir öz puanlama sistemi olduğunu söyleyerek şu bilgileri paylaştı:

“Lubriscore®; ham madde, tasarım, üretim, paketleme, nakliye, kullanım ve kullanım sonrası gibi ürünle ilgili tüm unsurların insan ve çevre üzerindeki etkilerini değerlendiren ve derecelendiren bir puanlama sistemidir. Yaklaşık 20 soruya verilen cevaplarla yapılan değerlendirme CONDAT ürünlerinin ekolojik tasarım düzeyini objektif ve şeffaf şekilde ortaya koyar. Ayrıca tıpkı ECOLABEL sertifikalı ürünlerde olduğu gibi, ürün bir etiket veya sertifikaya uyum sağladığında daha yüksek puan alır. Böylelikle üzerinde Lubriscore® logosu bulunan bir endüstriyel yağ kullanan müşteriler, ürünün insana ve çevreye etkisi hakkında bilgi sahibi olur.”

 wx=

CONDAT D46 ve D68: Yangına Dayanıklı Hidrolik Sıvılar da Çevreci

CONDAT D46 ve D68; CONDAT’ın hedeflediği kurumsal sosyal sorumluluğu mükemmel şekilde yansıtan ve çevreci formülasyonu sayesinde Lubriscore® derecelendirmesi elde eden ürünler arasında hayli öne çıkıyor.

CONDAT’ın ekolojik tasarıma sahip ürün yelpazesinde yer alan hidrolik yağlar CONDAT D46 ve D68; çelik ve alüminyum başta olmak üzere, yangın riskinin yüksek olduğu tüm endüstrilerde uzun yıllardır kullanılıyor.

CONDAT D46 ve D68, yangının yayılmasını engelleyen ve yangını kendiliğinden söndüren özellikleriyle hidrolik sistemlerde mineral yağ kullanımından kaynaklanan riskleri önemli ölçüde azaltıyor. Örneğin, bir borunun kırılması ya da bir alevin yakınında meydana gelen sızıntılarda yağ püskürtülmesi durumunda bu yağlar önemli bir koruma sağlıyor.

CONDAT D46 ve D68; yüksek oksidasyon direnci, aşınma karşıtı özellikleri ve yüksek viskozite derecesiyle yıpranma ve bakım maliyetini önemli ölçüde azaltıyor. Ürün formülasyonunun yüksek kalite seviyesi sayesinde, hidroliz direnci konusunda da çok iyi sonuçlar elde ediliyor.

CONDAT’ın yüksek kaliteli ve üstün performanslı hidrolik yağları, çelik ve alüminyum endüstrisi operatörlerine yağlama bütçelerinde ve bakım maliyetlerinde tasarruf yapma imkânı sağlar. CONDAT D46 ve D68’in pazardaki rakiplerinden %30 daha uzun ömürlüdür.

Ayrıca, son hijyen kurallarına göre WGK1 olarak sınıflandırılan bu yağlar, biyolojik olarak parçalanabilir ve toksik değildir. Kullanıcıların atık üretimini sınırlandıran ve çevre dostu bir davranış benimsemelerini sağlayan bu yağlar, Factory Mutual Global onay testlerini karşılamış ve “Onaylı Yangına Dayanıklı Sıvılar” olarak sertifikalandırılmıştır.

CONDAT, CONDAT D46 ve D68’in formülasyonunda kullanılan sentetik esterlerin kalitesi ve türü konusunda çok katı gerekliliklere sahip. Ürün performansı için yüksek parlama noktası (aynı zamanda esterlerin kalitesine bağlı olarak), mükemmel aşınma karşıtı özellikler ve ekipman koruması sunmak için yüksek katkı seviyesi gibi diğer özelliklere de önem veriliyor.

 wx=

CONDAT Hakkında 

1854 yılında Paris - Lyon - Marsilya Demiryolu Şirketi’nin gres talebini karşılamak üzere François CONDAT tarafından Fransa’nın Lyon şehrinde kurulan CONDAT, hızla büyüyerek endüstriyel yağlarda uzmanlaşan uluslararası bir şirket haline geldi. 170 yıla yaklaşan tecrübesi ve bilgi birikimiyle madeni yağ, gres ve yüzey aktif maddelerin formülasyonunda fark yaratan şirket, çok sayıda uygulama alanında dünya lideri olmayı başardı.
Merkez ofisi ile AR-GE ve pazarlama departmanları tarihsel olarak Fransa’nın Chasse-sur-Rhône şehrinde yer alan CONDAT Grup; Kuzey Amerika (Michigan, ABD), Güney Amerika (Sao Paolo, Brezilya), Asya (Şangay, Çin) ve Avrupa (Birleşik Krallık, Almanya, İspanya) lokasyonlarında konumlanan iştirakleri sayesinde müşterilerine kolayca erişebiliyor.
Satış ağını lojistik koşullara ve uluslararası ticaret dinamiklerine göre tasarlayan şirket 1980’lerden bu yana tüm sanayileşmiş ülkelerde gelişimini sürdürürken günümüzde cirosunun %70’ini ihracattan elde ediyor.
2000’li yıllardan beri kimyevi maddeler alanındaki tecrübesini girişimci ruhuyla birleştirerek sağlık ve güzellik alanına da yatırım yapan CONDAT, endüstriyel yağlardaki uzmanlığını ve pazar hâkimiyetini her geçen gün daha da derinleştiriyor.
Şirketin endüstriyel yağlar alanında, farklı segmentlerde sunduğu geniş ürün yelpazesi birçok farklı sektörün gereksinimini karşılamaya yeten yapısıyla piyasanın en büyükleri arasında yer alıyor.
Sürdürülebilir kalkınma perspektifi ile yarının çözümlerini üreten CONDAT’ın çevreci uygulamaları ve ekolojik tasarımlı inovatif ürünleri uluslararası bağımsız kuruluşlarca da tescil ediliyor.

5.09.2023 11:00:00

Ürün İnceleme - Son Eklenen Haberler

CONDAT’tan Endüstriyel Yağlarda Ekolojik Tasarımlı Ürünler

CONDAT’tan Endüstriyel Yağlarda Ekolojik Tasarımlı Ürünler

Endüstriyel yağlarda farklı pazarların ihtiyaçlarına uygun geniş bir ürün yelpazesi sunan CONDAT, özellikle yangına dayanıklı hidrolik yağları ile ...

5.09.2023 11:00:00
Deniz Yağlarında Üstün Kalite ve Performans: AKSOIL

Deniz Yağlarında Üstün Kalite ve Performans: AKSOIL

ALKİM’in Tecrübe ve Uzmanlığı Mavi Sularda Motor yağları, endüstriyel yağlar, proses yağları, gresler ve antifrizler gibi her türlü yağlayıcı ...

9.05.2023 13:40:00
Yerli İHA’ya Yerli Motor Yağı

Yerli İHA’ya Yerli Motor Yağı

Madeni yağ ve gres üreticisi Koçak Speedol, TEI tarafından onaylanan ilk yerli motor yağı Speedol Aero Ultra Diesel S170 ile fark yaratıyor. Savunma ve havacılıkta ...

3.11.2022 15:00:00
TotalEnergies Ustaya Özel uygulaması, sunduğu benzersiz deneyim ile ödül aldı

TotalEnergies Ustaya Özel uygulaması, sunduğu benzersiz deneyim ile ödül aldı

Türkiye’de 30 yılı aşkın süredir madeni yağ üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren TotalEnergies Turkey Pazarlama, “Ustaya ...

31.12.2021 12:18:00
Tekstil örgü yağlarında performans kriterleri ve ham madde seçimi

Tekstil örgü yağlarında performans kriterleri ve ham madde seçimi

Tayfun Yılmaz Genel Müdür / Yüksek Mühendis Vario Mühendislik ve Üretim Teknolojileri A.Ş.   Örme olgusunun M.Ö. 5. ve 6. ...

1.09.2021 15:10:00
Castrol’ün karbon-nötr motor yağına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan ödül

Castrol’ün karbon-nötr motor yağına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan ödül

Castrol, ‘dünyanın ilk karbon-nötr motor yağı’ olma özelliği taşıyan ürünleri ile 7 Haziran 2021 tarihinde 4. Türkiye Enerji ve Doğal ...

4.07.2021 12:57:00
Alüminyum kompleks gresinde üstün davranış

Alüminyum kompleks gresinde üstün davranış

Nynas’ın gres uzmanları, çeşitliliği artırmak ve lityum hidroksit bazlı kıvamlaştırıcılardan uzaklaşmak isteyen gres üreticilerini desteklemek amacıyla, ...

30.04.2021 11:56:00
Nynas, 22 cSt talebi karşısında NYNAS® BT 22 ürününü geliştirdi

Nynas, 22 cSt talebi karşısında NYNAS® BT 22 ürününü geliştirdi

22 cSt viskozitesinin çokça tercih edildiği bir pazarda müşteriler, bu popüler baz yağ sınıfına yönelik ihtiyaçlarını karşılama konusunda ...

3.03.2021 11:37:00
Shell 1950’den bu yana Scuderia Ferrari için çözümler geliştiriyor

Shell 1950’den bu yana Scuderia Ferrari için çözümler geliştiriyor

70 yılı aşkın süredir Scuderia Ferrari’nin ‘İnovasyon Ortağı’ olan Shell, farklılaştırılmış yakıtı Shell V-Power ve PurePlus Teknolojisi ile üretilen ...

31.12.2020 12:06:00
Gıda endüstrisi yağları için ürün seçimi

Gıda endüstrisi yağları için ürün seçimi

Gıda endüstrisinde yağlayıcıların kullanımı hijyen riski taşır ve gıdalara herhangi bir bulaşma ciddi sonuçlar doğurabilir, yüksek maliyet doğuracak ...

8.07.2020 10:44:00